Společnost OnePlus včera předvedla prototyp svého 5G telefonu. Ale mnozí očekávali, že bude prezentován OnePlus 7, který má společnost momentálně v přípravách. Ten bude každopádně uveden letos, ale termín je zatím v nedohlednu. OnePlus dozajista nový telefon vybaví špičkovými parametry, mezi které by mohlo patřit i bezdrátové nabíjení.

OnePlus se vždy snaží nabízet uživatelům solidní parametry a přitom i udržet rozumnou cenu. Pravda je ta, že tato strategie s sebou nese i určité kompromisy. Například vypuštění některých funkcí. A na toto téma u chystaného OnePlus 7 se v rozhovoru pro Cnet vyjádřil Pete Lau.

Lau tvrdí, že společnost momentálně nabízí jedno z nejlepších nabíjení vůbec a bezdrátové nabíjení je v tomto směru podstatně pomalejší horší. Jedná se o technologii Warp Charge a Lau uvedl, že tato technologie poskytuje uživatelům jak dostatečnou rychlost, tak i komfort při nabíjení. Jednoznačně z toho tedy plyne, že OnePlus 7 budeme nabíjet skrze kabel.

Není však vyloučeno, že se někdy v budoucnosti nabíjení bez kabelů u přístrojů OnePlus dočkáme. Bude jen potřeba počkat, až bezdrátové nabíjení bude rychlejší. Lau poznamenal, že pracují na vývoji zrychlení bezdrátového nabíjení, ale zatím mají inženýři OnePlus stále pocit, že při zvýšení rychlosti nabíjení se velmi výrazně zvýší i zahřívání nabíjeného přístroje. Bude tedy lepší nespěchat a technologii plně vyladit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.