Společnost HTC dnes informovala, že uživatelé smartphonu HTC EXODUS 1 mohou již dnes aktualizovat své zařízení a získat přístup k decentralizovanému webu. První blockchainový telefon jej umožní s pomocí prohlížeče Opera. Jde o další krok na cestě k ochraně soukromí a bezpečnosti uživatelských dat. Výrobce navíc představil další decentralizované aplikace, se kterými blockchainový telefon dokáže pracovat a oznámil rozšíření distribuce.

„EXODUS cílí na budoucnost dat a jejich ochrany. Představuje snahu o zcela novou architekturu internetu, která respektuje soukromí uživatele a klade důraz na ochranu jeho dat. Důležité je i navrácení kontroly nad digitálním obsahem těm, kteří ho vytvářejí,“ řekl ředitel decentralizace v HTC Phil Chen.

Web 3.0 ve znamení bezpečí a soukromí

Decentralizovaný web umožní přímý přístup k informacím a službám bez velkých korporací v roli prostředníka, který těží ze svěřených dat. Decentralizace lidem vrátí moc spravovat svá data nezávisle a získat z vytvořeného obsahu maximum. Tento přístup umožní autorům přímou distribuci jejich obsahu, aniž by museli velkou část zisku odvádět společnostem, které jej ukládají a využívají.

Hnutí za Web 3.0 podporuje i vývojářský tým HTC EXODUS. Ten uvolnil Management API ke klíčům peněženky Zion s vybranými partnery, jejichž cílem je ochrana uživatelských dat. Prvním z partnerů, který API využívá, je společnost Opera. Ta dává uživatelům možnost zabezpečit pomocí HTC EXODUS 1 digitální majetek. Propojení s peněženkou Zion umožňuje spravovat digitální cennosti, provádět transakce a také se přihlašovat k různým službám. Klíče přitom zůstávají bezpečně uložené v zařízení.

„Jsme na úsvitu doby, kdy decentralizované služby zaútočí na momentální status quo. Stejně jako HTC jsme se i my rozhodli být mezi prvními, kteří umožní tuto transformaci,“ doplnil ředitel krypto oddělení společnosti Opera Charles Hamel. „Jsme proto hrdí, že můžeme být partnery projektu EXODUS a podílet se na definování nového standardů v oblasti bezpečnosti a kryptoměn.“

Významným příkladem spojení prohlížeče Opera a peněženky Zion je možnost provádět mikroplatby za obsah webových stránek. Prostředky tak obdrží přímo autor, který se může oprostit od standardního obchodního modelu velkých mediálních domů, usilujících o maximální počet kliknutí na reklamu.

HTC EXODUS 1 pro všechny

HTC EXODUS 1

První blockchainový telefon na světě si vysloužil vřelé přijetí krypto komunity. Jeho kvality ocenil i zakladatel měny Ethereum Vitalik Buterin. Výrobce se proto rozhodl rozšířit jeho dostupnost i pro uživatele, kteří kryptoměny nevlastní. Těm přinese HTC EXODUS 1 především bezpečí a možnost prozkoumat nový internet i to, co nabízí. Od března proto bude telefon možné zakoupit pomocí běžných měn. V USA byla cena stanovena na 699 USD. Fanoušci kryptoměn mohou smartphone nadále získat za BTC, ETH, LTC a nyní také za Binance token BNB.

Nové decentralizované aplikace

Společnost oznámila i podporu platformy Decentraland a hry Etheremon, které využívají tokenů ERC-721. Ty mohou uživatelé nově ukládat ve své peněžence Zion. Dalšími partnery, kteří obohacují nabídku decentralizovaných aplikací pro EXODUS 1 jsou i následující projekty:

  • Blockfolio: Nejpopulárnější aplikace pro sledování vývoje kryptoměnového portfolia.
  • Numbers: Řešení umělé inteligence pro zařízení, která s uživatelským souhlasem sbírají data o spánku, pohybu, ale i řidičském chování. Ta dokáže vytřídit a připravit pro odeslání třetím stranám za účelem získání personalizovaných služeb.
  • Nodle: Poskytovatel připojení pro internet věcí, který v nadcházejících měsících bude využívat SDK peněženky Zion.
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.