Velkou dávku pozornosti na právě probíhajícím veletrhu MWC 2019 v Barceloně si usurpují velká jména mobilního světa, ale by chyba opominout i některé z menších ryb čínského rybníčku. Třeba soudruzi z Oukitelu rozhodně nepřišli na veletrh s prázdnýma rukama a nabídli návštěvníkům ochutnávku hned čtveřice nových kousků. A rozdělili to hezky spravedlivě se dvěma modely řady K s velkými bateriemi a dvěma modely levné řady C.

Jako první se podíváme na kousky s velkými bateriemi, protože zmíněná řada K už je poměrně dlouho fanouškovským favoritem. Oba nové modely mají decentní kapkovité vykousnutí displeje a také super rychlé nové 5V/6A rychlo-nabíjení. Oukitel K9 je poněkud přerostlý chasník s obří 7,12-palcovým FHD+ displejem, který opravdu jen tak nepřehlédnete. Kromě toho může nabídnout například slušivý lesklý zadní panel a 6000 mAh baterii. Oukitel K12 je pak menší s „pouze“ 6,3-palcovým IPS displejem, ale zase nabídne pořádnou porci 10.000 mAh kapacity baterie.

Dvojici z řady C asi nemusíme moc představovat, protože na ně došla řeč v minulých článcích. Oukitel C13 Pro je tím méně výkonným s 6,18-palcovým IPS vykousnutým displejem, procesorem MT6739, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, duálním zadním fotoaparátem a 5 Mpix selfie kamerkou. Oukitel C15 Pro se pak může pochlubit 6.088-palcovým displejem s kapkovitým výřezem a HD+ rozlišením, procesorem Helio A22, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 8 Mpix duálním zadním fotoaparátem, 5 Mpix selfie kamerkou a 3200 mAh kapacitou baterie. Oba telefony pak dostanou hned zgruntu systém Android 9 Pie.

K vidění toho na stánku Oukitelu bylo i více, ale tyhle čtyři konkrétní kousky se dočkaly asi nejlepší odezvy od návštěvníků veletrhu, takže se na ně už pomalu můžeme začít těšit. Tedy pokud patříte mezi fanoušky značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.