Éra 5G začne už letos a kdo je připraven, není překvapen. Překvapena nebude ani společnost ZTE, která na veletrhu v Barceloně představila svůj ZTE Axon 10 Pro s podporou 5G. To se ovšem očekávalo, protože společnost patří mezi ty, kteří na 5G pracují už dlouho a přípravu 5G přístroje avizovali ještě před MWC.

Telefon je zcela logicky osazen procesorem Snapdragon 855 s modemem X50 5G. Výrobce tvrdí, že rychlost stahování bude až 2 Gb/s. Displej ZTE Axon 10 Pro má téměř nulové boční rámečky a horní kapkovitý výřez. Hlavní fotoaparát je trojitý složený ze standardního snímače, širokoúhlého objektivu a třetím do počtu je teleobjektiv. Samozřejmě nechybí ani AI podpora.

Snímač otisků je integrován do obrazovky a přední selfie kamera by měla mít rozlišení 20 MPix. Další informace o parametrech ZTE Axon 10 Pro, bohužel, výrobce neposkytl, takže budeme muset na konkrétní údaje ještě nějakou dobu počkat. Ovšem předpokládá se, že by to nemělo trvat dlouho, telefon by totiž měl být, stejně jako ZTE Blade 10, dostupný v Evropě i Číně ještě v prvním pololetí letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.