Dnes ráno se očekávaný model Xiaomi Mi 9 oficiálně dostal do prodeje. Cena modelu 6 GB + 128 GB je 2999 juanů (cca 448 dolarů), zatímco cena 8 GB + 128 GB verze je 3299 juanů (cca 493 dolarů). Prodejní kanály určené pro prvotní prodej zahrnují vícero čínských obchodů jako je například Xiaomi Mall, Xiaomi Home, Xiaomi Youpin, Jingdong a další.

Podle oficiálních údajů první prodej modelu Xiaomi Mi 9 trval jen 53 sekund a poté jeho zásoby kompletně došly! Další kolo prodeje má být 5. března/marca v 10:00. A tento pátek (1. března/marca) se pak na trh dostane prvně Xiaomi Mi 9 Explorer Edition a Xiaomi Mi 9 SE. Mimochodem, pouze rezervace na platformě Jingdong přesáhly 1 milion kusů.

Xiaomi Mi 9

I když Lei Jun tvrdil, že Mi 9 nebude tak rychle vyprodáván (kvůli dostatečnému počtu vyrobených kusů), Mi 9 je samozřejmě velmi populární a očekávaný telefon. I tak ale prezident společnosti Xiaomi Lin Bin vydal prohlášení prostřednictvím sociální sítě Weibo, ve kterém se i lehce omluvil: „Omlouváme se! Aktuálně tvrdě pracujeme na zvýšení výrobní kapacity.“ A jeden by mu snad i věřil.

Co se týče klíčových specifikací, Xiaomi Mi 9 je vybaveno 6,39-palcový Samsung AMOLED displejem, pohání jej Qualcomm Snapdragon 855, přední selfie kamera je 20MP, vzadu najdeme kombinací tří senzorů 48MP + 12MP + 16MP a kapacita baterie je 3300mAh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.