Na MWC dorazila i společnost Alcatel. Ta však nepředstavila nějaký výkřik posledních technologií, ale naopak připravila trojici telefonů spadajících do nižší a střední třídy. Jmenovitě jsou to Alcatel 3, Alcatel 3L a Alcatel 1S. Všechny tři modely se začnou prodávat v druhém čtvrtletí letošního roku. Pojďme se na ně tedy postupně podívat.

Alcatel 3

Tento telefon má 5,9 palcový displej s rozlišením HD+ a poměrem stran 19,5:9. Horní výřez je kapkovitý a užitná plocha obrazovky činí 88%. Alcatel 3 pohání osmi jádrový procesor Snapdragon, typ však nebyl přesně specifikován. RAM má 4 GB a interní úložiště dosáhlo na 64 GB, lze jej dále rozšířit.

Zadní duální fotoaparát tvoří snímače 13 MPix a 5 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Fotoaparáty využívají i AI funkce jako je detekce scény a nebo i Google Lens pro rozpoznání objektů. Snímač otisků prstů najdeme pod modulem zadní kamery a LED bleskem. Baterie má kapacitu 3500 mAh a operačním systémem je Android 8.1 Oreo. Cena telefonu Alcatel 3 je stanovena na 189 euro.

Alcatel 3L

Alcatel 3L má naprosto stejný displej jako Alcatel 3. Najdeme tu zatím nespecifikovaný čtyř jádrový procesor Snapdragon se 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště. To je snad jediná změna oproti předchozímu modelu, všechny další parametry jsou shodné. Cena telefonu by měla být 139 euro.

Alcatel 1S

Model 1S má nejnižší výbavu a také cenu. Displej je 5,5 palcový s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Jako procesor byl použit osmi jádrový SC9863A. Doplňují jej 3 GB RAM a 32 GB rozšiřitelné interní paměti. Zadní duální fotoaparát je kombinací 13 Mpix a 2 Mpix snímačů, přední kamera má 5 MPix. Pod fotoaparátem je uložen snímač otisků prstů. Baterie má kapacitu 3060 mAh. Cena Alcatel 1S je 109 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.