Na MWC dorazila i společnost Alcatel. Ta však nepředstavila nějaký výkřik posledních technologií, ale naopak připravila trojici telefonů spadajících do nižší a střední třídy. Jmenovitě jsou to Alcatel 3, Alcatel 3L a Alcatel 1S. Všechny tři modely se začnou prodávat v druhém čtvrtletí letošního roku. Pojďme se na ně tedy postupně podívat.

Alcatel 3

Tento telefon má 5,9 palcový displej s rozlišením HD+ a poměrem stran 19,5:9. Horní výřez je kapkovitý a užitná plocha obrazovky činí 88%. Alcatel 3 pohání osmi jádrový procesor Snapdragon, typ však nebyl přesně specifikován. RAM má 4 GB a interní úložiště dosáhlo na 64 GB, lze jej dále rozšířit.

Zadní duální fotoaparát tvoří snímače 13 MPix a 5 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Fotoaparáty využívají i AI funkce jako je detekce scény a nebo i Google Lens pro rozpoznání objektů. Snímač otisků prstů najdeme pod modulem zadní kamery a LED bleskem. Baterie má kapacitu 3500 mAh a operačním systémem je Android 8.1 Oreo. Cena telefonu Alcatel 3 je stanovena na 189 euro.

Alcatel 3L

Alcatel 3L má naprosto stejný displej jako Alcatel 3. Najdeme tu zatím nespecifikovaný čtyř jádrový procesor Snapdragon se 2 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště. To je snad jediná změna oproti předchozímu modelu, všechny další parametry jsou shodné. Cena telefonu by měla být 139 euro.

Alcatel 1S

Model 1S má nejnižší výbavu a také cenu. Displej je 5,5 palcový s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Jako procesor byl použit osmi jádrový SC9863A. Doplňují jej 3 GB RAM a 32 GB rozšiřitelné interní paměti. Zadní duální fotoaparát je kombinací 13 Mpix a 2 Mpix snímačů, přední kamera má 5 MPix. Pod fotoaparátem je uložen snímač otisků prstů. Baterie má kapacitu 3060 mAh. Cena Alcatel 1S je 109 euro.