Současná móda ohebných displejů se zatím teprve rozehřívá, ale je jasné, že do budoucna půjde o velkou věc a pravděpodobný směr směřování mobilních zařízení. Kromě klasických rozkládacích designů, které můžeme vidět u již představených ohebných telefonů Samsungu nebo Huawei (a dalších chystaných například od Xiaomi) se další výrobci pokouší jít svou vlastní cestou. Na zářijovém veletrhu IFA jsme poprvé mohli vidět koncept zařízení Nubia Alpha a na MWC 2019 se objevila už i jeho finální verze.

Nubia Alpha je zařízením na pomezí telefonu a chytrých hodinek, i když má podle mého spíše blíže k tomu druhému. Výrobci sice tvrdohlavě trvají na označení „telefon na zápěstí“, ale realita je lehce jinde. Každopádně má Nubia Alpha zajímavý 4-palcový ohebný displej s rozlišením 960 x 192 pixelů, což obnáší panoramatický poměr stran 49:9. Otázkou však zůstává použitelnost tohoto přístupu, protože displej tak nikdy neuvidíte celý.

I hardwarová výbava by na moderní telefon asi moc nestačila, protože Snapdragon 2100 spolu s 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti moc výkonu nepředvede. Dále se pak dočkáme 5 Mpix fotoaparátu spolu s 500 mAh baterií slibující zhruba dvoudenní výdrž. Ovládání bude zjednodušeno podporou rozeznávání gest nad displejem a samozřejmě i hlasovým ovládáním. Podle všeho by mělo dojít i na voděodolnost. Základní verze nabídne pouze Bluetooth připojení, ale vylepšený model bude podporovat nový formát eSIM.

Bluetooth verze Nubia Alpha by měla dorazit v dubnu s cenovkou 450 euro a bude dostupná pouze v černé barvě. High-end eSIM varianta bude k mání v černé za 550 euro, případně za 650 euro ve zlaté s pozlaceným páskem. U dražší verze bude dubnová dostupnost pouze pro Čínu a na evropském trhu by se měla objevit až ve třetím kvartálu letošního roku. Tak co tenhle kousek říkáte ? Už je to natolik „Star Trek“ aby to bylo zajímavé ? Komentáře jsou jen pro vás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.