Kromě telefonů s podporou 5G jsou letos na MWC k vidění i skládací telefony. Byl představen Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Oba přístroje jsou díky nákladné výrobě pořádně drahé a ne každý si je bude moci dovolit. Se zajímavým konceptem ovšem na veletrh dorazila společnost TCL a předvedla skládací prototyp DragonHinge.

Sice i TCL tvrdí, že výroba ohebného telefonu je finančně náročná, ale i přesto chce takový nabídnout za přijatelnou cenu. DragonHinge je již patentován a společnost by jej ráda začala prodávat v roce 2020. Koncept je postaven na ohebném 7,2 palcovém AMOLED displeji s rozlišením 2048×1536 pixelů, kovové konstrukci, otočném 180° pantu a také speciálním softwaru. Telefon se skládá dovnitř.

Na veletrhu je prototyp jen vystaven bez možnosti vyzkoušení, takže jakékoli bližší informace o parametrech zůstávají utajeny. Ovšem mluvčí společnosti TCL prohlásil, že nestojí o prvenství v rámci skládacích telefonů. Chtějí nabídnout něco, co bude skutečně fungovat, bude cenově dostupné a bude to i užitečné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.