Včerejší spekulace některých médií o možném dnešním předvedení prototypu OnePlus 7 samozřejmě nemohly uniknout našemu jestřábímu zraku a včera jsme o všem informovali. Den se sešel se dnem a bohužel se tyto zprávy nepotvrdily, protože firma OnePlus předvedla pouze prototyp svého 5G telefonu, ale pro jistotu schovaného ochranným skleněným krytem pohřbívajícím veškeré snahy o zachycení designu nebo vzhledu.

Mohlo se sice jednat právě o prototyp OnePlus 7, protože zatím není jisté zda se nejedná o identický model, ale bez oficiálního potvrzení jsme jen na tenkém ledě. Alespoň nám tedy byly předvedeny možnosti rychlostí 5G sítí u tajuplného modelu, protože Snapdragon 855 uvnitř byl samozřejmě doplněn 5G modemem X50. A dočkali jsme se tak ukázky streamovaného hraní Ace Combat 7 (což je mimochodem skvělá hra) z cloudu pomocí 5G dat a vše šlapalo jako na drátkách.

Zajímavým faktem je i to, že podle měření všudybylů ze serveru Techradar má předvedený model poměr stran displeje 21:9, stejně jako nové modely od Sony jako je Xperia 1, Xperia 10 nebo Xperia 10 Plus. Že by se ve OnePlus připravovali do budoucna na ještě větší protažení displeje než je momentální norma ? Každopádně si na opravdový OnePlus 7 budeme muset ještě počkat a myslím, že poměrně dlouho.

Sluší se ještě zmínit i fakt, že dnes probíhá i akce OnePlus na MWC2019 jen pro zvané, takže pokud na tyto informace nebude uvaleno kompletní novinářské embargo, tak se ještě dočkáme nějaké té nové zprávy a nahlédnutí za závěs.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.