Telefon Xiaomi Mi 9 byl představen zhruba před týdnem a asi není nutno dodávat, že vzbudil velký rozruch a jeho prodej běží jako po másle. Nu a vzhledem k tomu, že je osazen procesorem Snapdragon 855, svítá tu jistá naděje, že by do budoucna mohl dostat i podporu 5G. Má to ovšem malý zádrhel. Stávající model sice má SD855, ale ne už modem X50 5G.

Fanoušci společnosti se ovšem stále na čínských sociálních sítích dotazují, zda se Xiaomi Mi 9 ve verzi s 5G nechystá. Otázky rozpoutalo představení Xiaomi Mi Mix 3 5G, který společnost představila na MWC. Nadšení fanoušků ovšem zchladil produktový ředitel Xiaomi, Wang Teng. Ten odpověděl velmi jednoduše: „Xiaomi Mi 9 ve verzi 5G neexistuje.“.

Samozřejmě, tento výrok se týká momentální situace a Wang Teng neuvedl, jestli společnost tuto možnost do budoucna zvažuje. Ono to totiž v Číně se sítěmi 5G není zas až tak slavné, jak by se mohlo zdát.

Sun Changxu z Xiaomi Industry uvedl, že právě zavádění 5G bude ta největší výzva a bude záviset na postoji a přístupu mobilních operátorů. Podle toho, co zaznělo loni na konferenci China Mobile, čínští operátoři zatím o 5G moc nepřemýšlejí. Navíc pokrytí základových stanic s vysokofrekvenčním pásmem je malé a provoz 5G by nutně vyžadoval navýšení počtu těchto stanic.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.