Telefon Xiaomi Mi Mix 3 5G se poprvé objevil na konferenci China Mobile Partner na konci loňského roku. A vlastně už tehdy se vědělo, že se podívá i na letošní veletrh MWC do Barcelony. Zde byl také oficiálně představen. Stává se tak i druhým telefonem, který má komerční podporu 5G, tím prvním je Samsung Galaxy S10 5G.

Co se parametrů a designu týče, je v podstatě stejný jako původní Mi Mix 3. Ovšem aby telefon mohl podporovat 5G, dostal místo procesoru Snapdragon 845 čipset Snapdragon 855 s modemem X50 5G. Xiaomi Mi Mix 3 5G má 6 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřního úložiště, takže ani zde se neliší od původního Mix 3.

Výrobce ale navýšil kapacitu baterie z původních 3300 mAh na 3800 mAh, a to kvůli vyšší spotřebě energie a byl přidán i Google asistent. Díky modemu X50 5G je rychlost stahování až 2 Gb/s a telefon lze použít pro vysokorychlostní prohlížení webových stránek a přímé sledování videa.

Co je určitě zajímavé, je cena Xiaomi Mi Mix 3 5G. Ta je pro evropský trh stanovena na 599 euro. Ta by se mohla zdát vysoká, ale společnost Xiaomi uvedla, že komponenty a čipy 5G jsou poměrně drahé, takže se tyto náklady nutně musí promítnout i do ceny přístroje. Navíc prý nemají z telefonu téměř žádný zisk, aby se jim podařilo dodržet jejich cenovou politiku. Prodeje by měly začít v květnu/máji, a to jak na stránkách Mi.com, tak i v kamenných prodejnách společnosti.