Nedávno představené Redmi Note 7 si za pár týdnů stihlo získat na trhu skoro kultovní status, ale ti praví fajšmekři stále ještě čekají na vylepšenou verzi Redmi Note 7 Pro. O té se poprvé hovořilo už velmi dávno a pomalu jsme se skoro začali obávat, že zmizí v propadlišti dějin. Opak je však pravdou, protože telefon konečně prošel čínskou certifikací TENAA a jeho oficiální vydání už je tak opravdu na spadnutí.

Z certifikačního obrázku je jasné, že v oblasti designu se žádné velké změny konat nebudou, takže opět decentní kapkovité vykousnutí displeje a fešácký zadní panel s přechodovými barvami. Mělo by se jednat zvenku o v podstatě identické telefony, ale uvnitř se pak dočkáme některých zásadních změn. Tou hlavní by s největší pravděpodobností měl bát procesor Snapdragon 675 a hlavně výměna 48 Mpix senzoru hlavního fotoaparátů Samsung ISOCELL GM1 za lepší 48 Mpix Sony IMX586. Sekundovat pak opět budou 6,3-palcový FullHD+ displej, až 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti nebo 3900 mAh kapacita baterie s rychlo-nabíjením Quick Charge 4.0.

V čínských kuloárech se už také hlasitě šeptá o (skoro) konkrétním datu vydání, protože se ho možná dočkáme tento týden. Nebo maximálně ten příští, ale více už smlouvat nebudeme ! Cenovka u Redmi Note 7 Pro by samozřejmě měla být vyšší než u $150 základního modelu, ale i tak by se mělo jednat vzhledem k výbavě o parádní nákup. Tak snad už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.