Po mnoha odkladech byl konečně uveden i telefon Nokia 9 PureView. Svou premiéru odehrál na probíhajícím veletrhu MWC v Barceloně. Kromě něj ovšem HMD Global představilo několik dalších přístrojů jako jsou tlačítková Nokia 210, Nokia 1 Plus, Nokia 4.2 a nebo Nokia 3.2.

A protože ještě před samotnou prezentací utekly na internet všechny parametry a snímky Nokia 9 PureView, šlo více méně o formalitu. Samozřejmě hlavním tahákem je tu penta fotoaparát. Modul kamery tvoří pět 12 MPix snímačů, přičemž dva z nich jsou barevné a zbývající tři jsou monochromatické, všechny mají světelnost f/1.8.

Všechny snímače při stisku závěrky pracují zároveň, zachytí tak 12,4 úrovní HDR s velkým dynamickým rozsahem a pomocí speciální technologie jsou obrazové body zpracovány a vytvoří tak výslednou fotku. ToF snímač má pak na starost hloubku ostrosti. Kamera Nokia 9 PureView fotí i do formátu RAW a video natáčí do 4K HDR. Přední kamera má rozlišení 20 MPix se clonou f/1.8.

Další parametry už tak revoluční nejsou. Telefon je totiž osazen procesorem Snapdragon 845, který doplňuje 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Operačním systémem je Android Pie v programu Android One. Baterie má kapacitu 3320 mAh a podporu rychlého nabíjení Quick Charge 3.0 a také 10 W bezdrátového nabíjení.

OLED displej má úhlopříčku 5,99 palce s rozlišením 2880×1440 pixelů, poměrem stran 18:9, Gorilla Glass 5 a integrovaným snímačem otisků. Nokia 9 PureView bude prodávána v modré barvě s cenovkou 699 dolarů. Prodeje by měly začít v březnu/marci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.