Veletrh MWC je v plném běhu, takže jsme dobře zásobeni informacemi o novinkách, které tam jsou postupně prezentovány. Jednou z nich je i skládací telefon Huawei Mate X. Není sice prvním skládacím telefonem na světě, ale společnost o něm tvrdí, že těch NEJ má hned několik.

Má nejrychlejší nabíjení, je nejtenčí a je i nejdražší. A začněme rovnou tím nabíjením. To má výkon 55 W a název SuperCharge. Díky němu je baterie s kapacitou 4500 mAh nabita z nuly na 85% za pouhých 30 minut. Dále se zastavíme u tloušťky Huawei Mate X. Ta činí 5,4 mm v rozloženém stavu a je tak tenčí než Apple iPad Pro. Když Je složený, má v pase 11 mm. Hmotnost přístroje je 295 gramů.

Telefon se ohýbá podél vnější hrany, takže ať už je složený nebo ne, je jeho displej vždy viditelný. Kloub, který AMOLED obrazovku ohne je poměrně malý, takže nenarušuje její celistvost. Displej má v rozloženém stavu úhlopříčku 8 palců s rozlišením 2480×2200 pixelů, ve složeném stavu je jeden z displejů 6,6 palcový a druhý 6,38 palcový. Celkový vzhled Huawei Mate X výrobce nazval „Falcon Wing Design“ a skládací systém dává dohromady více než 100 komponentů.

Procesorem je Kirin 980 s modemem Balong 5000 5G. Maximální rychlost stahování by údajně měla být až 4,6 Gbps. Procesor doplňuje 8 GB RAM a 512 GB vnitřního úložiště. K dispozici jsou dva sloty pro SIM karty, jeden pro podporu 4G, druhý pro 5G. Snímač otisků je na hraně přístroje. V té nejtlustší části jsou uloženy tři snímače fotoaparátu s optikou Leica. Mělo by jít o 40 MPix, 16 MPix a 8 MPix snímače.

A poslední NEJ Huawei Mate X si necháme na konec. A jistě tušíte, že jde o cenu. Ta je stanovena na 2299 euro, což je bez mála 60 tisíc korun. Telefon by měl být dostupný ve druhé polovině letošního roku.