Veletrh MWC 2019 se rozjíždí a v Barceloně se scházejí všichni ti, kteří mají v rámci moderních technologií co nabídnout. Nechybí tu ani společnost Oppo. Ta jak slíbila, tak i uvedla novou technologii. Oppo desetinásobný bezztrátový zoom je tedy oficiální. Jedná se o upgrade původní technologie pětinásobného bezztrátového optického zoomu, který byl představen na loňském ročníku veletrhu.

Jak tedy tato technologie vlastně funguje? Bude ji možno využít u trojitého fotoaparátu, kdy hlavním snímač by měl mít rozlišení 48 MPix, sekundární senzor by měl být ultra širokoúhlý se záběrem až 120° a jako třetí do party by měl být speciální periskopický objektiv. Tato kombinace snímačů dá dohromady ohniskovou vzdálenost od 16 mm do 160 mm, což zase dává onen Oppo desetinásobný bezztrátový zoom.

Zároveň nebude chybět optická stabilizace obrazu (OIS) a celý modul fotoaparátu bude i přes náročnost technologie velmi subtilní s tloušťkou 6,67 mm. Oppo technologie 10× bezztrátového zoomu bychom se v rámci komerčního využití měli dočkat na konci druhého čtvrtletí letošního roku.

První telefon by se měl začít prodávat nejdříve v Číně, ale evropští a američtí uživatelé by tuto technologii mohli najít například u chystaného OnePlus telefonu, protože jak Oppo, tak i OnePlus patří do skupiny BBK. Očekává se, že by Oppo desetinásobný bezztrátový zoom mohl být implementován do OnePlus 7T nebo OnePlus 8.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.