Oficiální představení modelů rodiny Huawei P30 je naplánováno na 26. března do Paříže a podle posledních zpráv to vypadá, že se na této události dočkáme kompletního spektra modelů. To znamená včetně nejlevnějšího Huawei P30 Lite, který se měl původně předvést samostatně. A tento kousek už se nám mihnul v certifikacích TENAA a MIT s některými zajímavými odhaleními specifikací. Navíc díky obrázkům chystaného příslušenství máme už i poměrně jasnou představu o designu telefonu.

Certifikací čínského úřadu TENAA prošly dvě varianty Huawei P30 Lite a jako vždy se nejspíše bude jednat o odlišnosti ohledně paměťové výbavy. Telefon by podle listingu měl disponovat 6,15-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením, rozměry 152.9 x 72.7 x 7.4 mm a 3240 mAh kapacitou baterie. To je z konkrétních potvrzených specifikací prozatím vše a musíme se tak ponořit do lehkých spekulací, i když se jedná o poměrně velmi pravděpodobné vybavení, na kterém se shodne většina analytiků.

Ať už se jedná  o decentní kapkovité vykousnutí displeje, klasickou čtečku otisků prstů na zádech telefonu, trojici zadních fotoaparátů a asi také procesoru Kirin 710. O systému asi cenu spekulovat nemá, cokoliv jiného než Android 9 Pie by bylo obřím překvapením. Huawei P30 Lite nebude mít špičkové ambice jako jeho vybavenější sourozenci, ale do střední třídy by měl přinést právě trojici fotoaparátů s nadprůměrnou kvalitou při zachování poměrně nízké ceny. A pokud ne, tak si zákazník prostě počká na odpověď sesterské značky Honor…