Telefony řady ZTE Blade byly poměrně populární, i když loni uvedení Blade V9 provázely komplikace a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na to, že se  společnost ZTE pere s nelehkou finanční situací. Ovšem nevzdává se a nejen že se chystá na MWC do Barcelony, pracuje i na novém zástupci řady Blade, ZTE Blade V10.

Telefon začíná sbírat patřičné certifikace a jeho uvedení na trh se snad nebude odkládat jako u loňského modelu. ZTE Blade V10 už má Tenaa certifikaci, díky které známe jeho hlavní parametry. Ty dnes doplníme a rozšíříme podle certifikačního výpisu FCC.

FCC potvrdilo, že použitým procesorem bude Helio P70 s maximálním taktem 2,1 GHz a GPU Mali G72. Spárován je se 4/6 GB RAM a 64/128 GB vnitřní paměti, která je dále rozšiřitelná. Baterie má kapacitu 3100 mAh. Displej ZTE Blade V10 má úhlopříčku 6,3 palce s rozlišením 2280×1080 pixelů. Zadní fotoaparát je duální se snímači 16 MPix a 5 MPix. Přední kamera má 32 MPix. A podle jednoho ze snímků bude mít telefon 5 V/1,5 A nabíječku.

Vzhledem k tomu, že se společnost chystá na veletrh MWC, je docela možné, že tam ZTE Blade V10 bude představen po boku dalšího telefonu, který by měl údajně podporovat 5G připojení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.