Telefon Xiaomi Mi 9 byl oficiálně představen doslova před pár hodinami a hned po svém uvedení byl během minuty rozebrán v předběžných objednávkách. Ale nejen to. Máme tu i výsledky jeho fotografických schopností, které zveřejnila platforma DxOMark. A hned v úvodu si řekněme, že v rámci celkového skóre obsadil velmi slušné čtvrté místo se 107 body.

Před Xiaomi Mi 9 se ovšem dostal ve stejný den představený Samsung Galaxy S10 Puls se 109 body a se stejným počtem bodů žebříčku stále kralují Huawei Mate 20 Pro a Huawei P20 Pro. Pokud se podíváme směrem dolů, tak Mi 9 dopadl v celkovém hodnocení lépe než například iPhone XS Max se 105 body a nebo třeba Pixel 3, který nasbíral 101 bod.

Teď si však připomeňme foto výbavu Xiaomi Mi 9, abychom věděli co vlastně za tímto hodnocením stojí. Telefon má trojitý hlavní fotoaparát. Primární Sony IMX586 senzor má 48 Mpix a je složený ze čtyř čoček se světelností f/1,75, ohnisková vzdálenost odpovídá ekvivalentu 26 mm. Sekundární Samsung S5K3M5 12 MPix snímač funguje jako teleobjektiv, má světelnost f/2.2 s ohniskovou vzdáleností odpovídající ekvivalentu 50 mm. Třetí super širokoúhlý Sony IMX481 snímač má rozlišení 16 MPix, clonu f/2.2 a ohniskovou vzdálenost 17 mm. Nechybí PDAF a laserové ostření. Video lze natáčet v rozlišení až 4K při 2160p/30fps.

Testeři z DxOMark tvrdí, že Xiaomi Mi 9 je skutečně v rámci focení tím nejlepším telefonem společnosti, který testovali. Dodávají, že v rámci testování videa je celkově snad tím nejlepším, co kdy měli v ruce a skutečně je schopen nahrávat video v 4K ve výchozím nastavení a výborně zobrazuje detaily i strukturu. Za video získal telefon 99 bodů a stal se tak nejlepším v celém žebříčku.

U focení je vysoce hodnocena přesná expozice, minimální šum, rychlé a přesné automatické ostření, velmi dobré vyvážení bílé a dobře vykreslené detaily při použití zoomu. Jistým nedostatkem je mírně omezený dynamický rozsah, hůř prokreslené jemné detaily a větší množství šumu při zoomu v horších světelných podmínkách. Celkově však Xiaomi Mi 9 dopadl velmi dobře. Celou testovací recenzi naleznete zde.