To, že telefon Xiaomi Mi 9 fotí velmi slušně už prověřili pánové z DxOMark. Ovšem připraven je i transparentní Xiaomi Mi 9, který by měl mít zadní kameru ještě lepší. Měla by se lišit od všech verzí letošní řady Mi 9, a to především díky počtu čoček primárního snímače a také jeho světelnosti.

Jde tedy o to, že podle jednoho snímku z prezentace je 7P snímač složen ze sedmi čoček, přičemž je běžně používáno pět nebo maximálně šest optických prvků. Také světelnost objektivu bude zajímavá, a to přesně f/1,47. Zatím není zcela zřejmé, který ze snímačů zadního fotoaparátu bude takto vybaven, ale velký předpoklad je, že to bude senzor Sony IMX586 s rozlišením 48 MPix.

To vše by mělo přispět k jasnějším foto výstupům i za velmi špatných světelných podmínek a transparentní Xiaomi Mi 9 by tak mohl směle konkurovat i telefonům, které se v žebříčku DxOMark drží na předních příčkách. Ostatně mezi ně patří i standardní Xiaomi Mi 9.

Dále by transparentní verze měla mít 12 GB RAM a 256 GB vnitřního úložiště a jak název napovídá, zadní kryt telefonu je průhledný, i když složení komponentů pod krytem neodpovídá zcela přesně realitě. Ovšem cena této jistě unikátní verze není nijak nízká. Mělo by to být 3999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 524 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.