Firmu Light asi bude znát jen málokdo, ale v oblasti fotografování se jedná o uznávanou kapacitu z jejichž produkce vzešel třeba velmi zajímavý fotoaparát L16 se 16 čočkami. V průběhu minulého roku se navíc objevily i spekulace, že právě Light pracují na vývoji telefonu s 9 fotoaparáty, ale tyto zprávy se nikdy nepotvrdily. Premiantem s nejvyšším počtem fotoaparátů se tak prozatím stane Nokie 9 PureView, ale to nemusí mít dlouhého trvání. Dnes se totiž dostaly ven zprávy o novém partnerství Sony a právě firmy Light na vývoji nové generace mobilních fotoaparátů.

Sony a Light budou údajně pracovat na „multi-image sensor solutions“, tedy na chytrých telefonech s pravděpodobně čtyřmi a více fotoaparáty. Kombinace multi-foto technologií firmy Light a dlouholetých zkušeností Sony s mobilními senzory nabízí opravdu velmi světlé zítřky pro nás všechny. Ostatně jen během minulého roku jsme měli možnost vidět poprvé trojici zadních fotoaparátů od Huawei P20 Pro a čtveřici od Samsungu Galaxy A9. A pro letošní rok a 2020 se očekává rozmach telefonů právě se čtyřmi, pěti nebo i více fotoaparáty.

Oficiální vyjádření firmy Light je pak plné superlativů o budoucí spolupráci se Sony a zmiňují také zajímavý fakt, že prozatím pouze jejich mobilní čipset zvládá pracovat se šesti a více fotoaparáty v telefonu současně. Podle jejich slov je také plných 85 % digitálních fotografií v současnosti pořizováno právě mobilními telefony a dává tak smysl se plně zaměřit právě na jejich vylepšování. Čímž samozřejmě nezavrhují vybavovat ani třeba samostatné akční či IP kamery, případně i auto průmysl, protože ve všech těchto oblastech drží Sony neotřesitelnou pozici.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.