Jedním z nejzajímavějších telefonů loňského roku bylo určitě Oppo Find X s unikátním výsuvným modulem přední kamerky a v posledních týdnech se množily spekulace o možném příchodu nástupce. Ten se podle prvních odhadů měl jmenovat Oppo Find Z, ale dnes těmto dohadům učinil přítrž sám viceprezident značky Shen Yiren. Podle něj se nejvyšší řada Oppo původně nazvaná jako „Find Series“ změní na „Find X series“, takže se dá očekávat jen číselný posun.

Na přímý dotaz zvídavého fanouška ohledně názvu Find X2 pak je opáčil, že ho nemůže vyloučit. Označování telefonů postupnými číslovkami v mantinelech zavedených řad „F“ nebo „R“ je pro čínskou značku typické, takže jde jen o upřesnění a zachování návaznosti. Mnohem zajímavější pak byla informace o plánech na vydání telefonu se Snapdragonem 855 během letošního roku a podle všeho by se mělo jednat právě o novou generaci Find X.

Oppo má obecně momentálně v ohni několik želízek, protože na veletrhu MWC 2019 v Barceloně už jen za pár dní představí revoluční technologii 10x hybridního optického zoomu u mobilních fotoaparátů. Podle zástupců firmy je tato technologie hotová a připravena k masovému nasazení a výrobě, takže už v první polovině letošního roku by jí měly být vybaveny první modely telefonů. Samozřejmě se nejdříve dostane na vlastní kousky a sesterské značky (jako je třeba VIVO nebo OnePlus), ale Oppo se nebrání ani prodeji této technologie konkurenci. Nu, jsme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.