Prezident USA Donald Trump rozhodně nepatří mezi nudné politiky a jeho výroky se velmi často těší zasloužené pozornosti. A dnešní série tweetů k nim rozhodně patří, protože se rozhodl zabrousit na pole nám blízké a to konkrétně rozmachu mobilních sítí nové generace. A když už před pár dny podepsal nové plány na vznik vesmírných armádních sil, tak se novým galaktickým mariňákům budou určitě hodit i nějaké ty moderní komunikační možnosti. A naši politici jen tiše závidí a začínají plánovat návštěvu USA hyperloopem z Brna, aby se mohli něco přiučit.

Trump se ve svých dnešních tweetech typicky bombasticky rozhovořil o tom, že chce brzy ve Spojených Státech nejen rozmach 5G sítí, ale dokonce nějaké ty i 6G sítě ! Co na tom, že se teprve tento rok do USA pomalu dostanou 5G sítě a první telefony ještě nejsou k dostání. A pro 6G sítě ještě neexistují žádné oficiální standardy, takže nikdo v podstatě netuší co budou obnášet. Ale chtít je můžeme, ne ? Ostatně pokud má 5G zhruba 20x vyšší rychlosti než 4G LTE, tak co asi přinese další generace. A třeba to donutí i naše operátory zvednout limit u datových tarifů o dalších 100 MB…

Pokud však necháme na chvíli černý humor stranou, tak se ve tweetech objevují i velmi zajímavá slova ve spojitosti s kauzou Huawei, i když firma není přímo zmíněna. Trump totiž hovoří o plánu tržního vítězství konkurenčním bojem a ne blokací „pokročilejších technologií“. Což jistě čínského giganta minimálně potěší, protože je jejich náskok právě v 5G oblasti v podstatě orazítkován největším rivalem. Tak se nechme překvapit, jak americké firmy na pobídku Trumpa zareagují, protože za Huawei jsou zatím v pokročilých 5G technologiích seřazeny značky jako Nokia, Ericsson a ZTE.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.