Zrovna včera se jeden z inženýrů v Xiaomi, Zhang Guoquan, zmínil o tom, že se jim podařilo opět pokročit v chystaných aktualizacích Xiaomi telefonů. Zhang na čínské sociální síti Weibo zmínil, že dva roky staré Xiaomi Mi 6, Xiaomi Mi MIX 2 a Mi Note 3 dostanou již brzy update na Android 9 Pie. Navíc Xiaomi Mi 6, který spatřil světlo světa v roce 2017 a stále si vede jako jeden z nejdražších telefonů od Xiaomi, získá i „Game Turbo“, tedy nový GPU řadič.

Zpráva se nezmínila, kdy bude tato aktualizace uvolněna, nebo zda všechny tři telefony obdrží tuto aktualizaci současně, ale je pozitivní vědět, že se update na Android 9 Pie chystá na tyto tři smartphony. Společnost Xiaomi se opravdu snaží touto podporou překonat zbývající mezeru mezi nimi a špičkovými výrobci smartphonů.

update na Android 9 Pie

Včera také došlo k představení jejich nejnovější vlajkové lodi Xiaomi Mi 9 a její levnější varianty Xiaomi Mi 9 SE, což je první smartphone, který přichází se Snapdragon 712 SoC. Díky uvolnění cenově výhodných smartphonů a pravidelným aktualizacím softwaru si tak můžeme vsadit na dále rostoucí popularitu výrobce.