Sotva se velmi povedený Xiaomi Mi 9 oficiálně objevil, začalo doslova nákupní šílenství a snad každý fanoušek jej chtěl urvat pro sebe. Není tedy divu, že v prvním kole předprodejů zmizela jeho připravená várka rychlostí blesku. Ostatně ještě před oficiálním uvedením bylo zaregistrováno pro nákup telefonu více než 200000 potenciálních kupců.

Společnost Xiaomi všechny překvapila cenou standardní verze s 6 GB/128 GB pamětí, která je stanovena na 2999 jüanů (443 dolary). Původně se totiž čekalo, že bude podstatně vyšší a někteří odhadovali cenovku na více než 500 dolarů. Takže díky této skutečně zajímavé ceně byl prostě v předprodejích nával.

Xiaomi Mi 9

Navíc jakousi finanční zálohou bylo v prvním kole předprodejů jen 100 jüanů, tedy zhruba 15 dolarů a po pár minutách Xiaomi předprodeje Xiaomi Mi 9 stopla s tím, že je vyprodáno. Společnost, bohužel, neuvedla kolik kusů telefonů se prodalo, respektive bylo zablokováno pro oficiální prodeje. Ale ještě před uvedením telefonu, tvrdila, že připraveno mají dostatečný počet kusů. Oficiální prodej startuje 26. února/februára, takže uvidíme, jak brzo se sklady Xiaomi vyprázdní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.