Před pár dny společnost Vivo oznámila, že vytvořila svou novou sub-značku IQOO. Prezentace této značky nebyla nijak bombastická, vše se odehrálo skrze poměrně nenápadnou upoutávku a následnou registraci domény. A jak už to tak bývá, okamžitě se začalo spekulovat o tom, jaké přístroje bude iQOO produkovat.

V potaz připadaly nějaké high-endové telefony za poměrně vyšší ceny a někteří také tvrdili, že prvním přístroj se značkou IQOO bude ohebný. To však bylo velmi brzo vyvráceno. Podle dalších informací, které se potulovaly internetem, půjde o klasický telefon.

Do těchto dnů se k tomu, co značka chystá, nikdo oficiálně nevyjádřil. Vyšel pouze teaser, který upozorňuje na to, že první iQOO přístroj by se měl objevit 1. března/marca a slogany na upoutávce také mnoho nenapoví. Jde o takové už trochu otřepané fráze, jako „zrozen pro výkon“ a „monstrum uvnitř“. Ale kdo ví, možná se skutečně dočkáme prémiového a výkonného telefonu.

Zatím se tedy dál vesele spekuluje, že telefon bude pohánět Snapdragon 855 s 12 GB RAM a 256 GB interní paměti. To prý vychází z Geekbench výpisu, kde testy prošel Vivo telefon s označením V1824A. Baterie iQOO telefonu by měla údajně mít kapacitu 4000 mAh s rychlým 44 W nabíjením. Snímač otisků by měl být v displeji, který by měl mít rozlišení 2340×1080 pixelů.

Předpokládá se, že se k nám snad v dohlednu dostanou podrobnější informace o chystaném telefonu včetně jeho obchodního názvu, do představovačky přece jen chybí ještě pár dnů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.