Loni v září jsme se dočkali poměrně úspěšného kousku Oukitel C12 Pro a telefon určený pro nenáročné uživatele si v prodejích rozhodně nevedl špatně. Na trhu je ale vždy místo pro něco levnějšího a tak se tvůrci rozhodli pustit na trh ještě i ořezanou verzi doslova za hubičku. Nový model nazvaný Oukitel C12 by se měl do prodejů dostat už příští týden bez nějakých velkých fanfár a vzhledem k v podstatě identickému designu budou připraveny i dostatečné skladové zásoby hned od prvního dne.

Oukitel C12 je opravdu telefonem jen s tím nejnutnějším vybavením, který bude zajímat asi jen ty zcela nenáročné uživatele mezi námi, protože v některých aspektech šli tvůrci až na samou hranu. Smířit se dá i s quad-core procesorem MT6580 podporujícím pouze 3G sítě, ale 6,18-palcový displej s poměrem stran 19:9 má rozlišení pouhých 996 x 480 pixelů. Zadní kryt je pak polykarbonátový s extra vrstvou UV nátěru pro lesklejší texturu. Zbytek specifikací zahrnuje slušnou 3300 mAh kapacitu baterie, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, duální 8 Mpix + 2 Mpix zadní fotoaparát čtečku otisků prstů, Face unlock a systém Android 8.1 Oreo. Jen ten displej…

Na druhou stranu bude Oukitel C12 patřit mezi opravdu ty nejlevnější telefony na trhu, protože je oficiální cena nastavena jen na 69.99 dolarů. A troufnu si odhadnout, že spadne ještě o něco níže. Takže možná se milovníkům těch nejzákladnějších mobilů za tu cenu vyplatí a jak už bylo zmíněno, tak do obchodů by měl dorazit už příští týden. Více jako vždy na oficiálních stránkách značky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.