Čínský Oukitel si dále rozšiřuje vlastní portfolio s levnými telefony a další oznámená novinka patří opět do řady „C“, která je tímto směrem zaměřena. A podle oficiálních zpráv by nový Oukitel C13 Pro měl konečně dorazit se systémem Android 9 Pie hezky přímo v telefonu, takže odpadne poměrně nepříjemné a únavné nekonečné čekání na OTA update. Je jen a jen pozitivní, že se i menší čínské značky snaží v této oblasti polepšit.

Samotný Oukitel C13 Pro pak bude dalším ze zástupu telefonů inspirovaných designem iPhone X, takže se můžeme připravit na pořádně masivní vykousnutí displeje. Ten bude 6,18-palcový a krytý 2.5D zakřiveným ochranným sklem Asahi Glass. Zadní kryt telefonu bude tentokráte skleněný a na první pohled jsou vidět čočky duálního zadního fotoaparátu a klasická čtečka otisků prstů. O procesoru se zatím bohužel z Oukitelu nezmínili, takže musíme vzít zavděk jen informací o 3000 mAh kapacitě baterie a zmíněném předinstalovaném systému Android 9 Pie.

Zbytek specifikací si totiž ještě tvůrci radši nechali pro sebe, ale pravděpodobně se neodolají pochlubit v průběhu několika příštích dní. Oficiální vydání telefonu se totiž očekává už někdy na začátku března, takže nemají zrovna moc času. Oukitel C13 Pro se bude snažit zaujmout zájemce o solidní levný telefon a kdo ví, třeba se mu to podaří.