Přestože má společnost ZTE v poslední době problémy a jednu dobu nebyla daleko od krachu, snaží se bojovat o své místo na slunci. Nejen že pokračuje v produkci telefonů, důkazem může být třeba chystaný Blade V10, ale hodlá se vypravit i na letošní MWC do Barcelony.

Pomalu už začíná rozesílat pozvánky na svou prezentaci, která proběhne 25. února/februára. A nemalým překvapením je, že podobně jako loni nepředstaví telefony z řady Blade, ale jako letošní hlavní hvězdu uvede přístroj řady Axon s podporou 5G.

Podrobnosti o tomto telefonu, bohužel, k dispozici nejsou, ale je velmi pravděpodobné, že bude osazen procesorem Snapdragon 855 s modemem X50 5G. Objevily se i spekulace, že oním prezentovaným přístrojem bude Axon 10 Pro, který začátkem měsíce prošel Geekbench testem s označením ZTE A2020 Pro. Výpis z Geekbench právě uváděl u tohoto zařízení procesor SD855.

Telefon ZTE Axon 10 Pro byl také zaznamená v databázi Eurasijské unie, takže je velká šance, že se ho dočkáme i na evropském trhu. A je dokonce i možné, že  v tomto případě společnost připraví dvě verze telefonu, kdy jedna bude mít podporu 5G a druhá ne.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.