Podle smrště informací o Xiaomi Mi 9 bude jeho oficiální představení pouhá formalita. Víme snad už vše, co se vědět dá, ale ještě se podíváme na to, jaká bude kvalita zvuku u tohoto telefonu.

Tato otázka všetečných fanoušků zazněla už u postu vice prezidenta Xiaomi, Wanga Chuana, který pěl na Weibo chválu nad úchvatným designem telefonu. Chuan na dotaz ohledně kvality zvuku pronesl jen, že všichni budou překvapeni. To je sice fajn, ale od věci by nebyly poněkud podrobnější informace.

Ty ovšem nabídl Lei Jun. Uvedl, že kvalita zvuku u Mi 9 bude výborná díky tomu, že je vybaven 12×17 kvalitními super lineárními reproduktory. Ty jsou jedněmi z největších a svou kvalitou plně odpovídají parametrům vlajkových lodí. Navíc jejich rezonanční komora je navržena s ohledem na hlasité basy a velkou zvukovou dutinu. To má vliv i na celkovou hlasitost reproduktorů. Byla zde použita také Xiaomi technologie MiSound. Je tedy pravděpodobné, že kvalita zvuku bude skutečně na úrovni a my, jak pravil Wang Chuan, budeme překvapeni.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.