Oficiální uvedení telefonu Mi 9 v Číně proběhne už za dva dny a internet se čím dál víc plní informacemi o jeho parametrech. Je například potvrzeno, že bude osazen procesorem Snapdragon 855, známe také specifikace jeho hlavního fotoaparátu a i to, jak na tom bude v rámci designu. Jaké však budou ceny Xiaomi Mi 9?

To by mohl napovědět plakátek, který se sice objevil na Weibo, ale vypadá poměrně věrohodně. Samozřejmě musíme počítat s tím, že v den představení se všechno ještě může změnit. Podle snímku by tedy cena verze s 6 GB RAM a 64 GB interní paměti měla být 2499 jüanů, což je v přepočtu zhruba 370 dolarů. Je to o něco málo víc, než kolik stál loňský model Mi 8, nicméně je to pochopitelné z důvodu použití čipsetu SD855.

Cena verze s 8 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště by měla stát 2899 jüanů (429 dolarů) a cenovka nejvyšší verze s 8 GB/256 GB by mohla být nastavena na 3499 jüanů, tedy zhruba 517 dolarů. Dále se proslýchá, že ceny Xiaomi Mi 9 ve verzi Explorer Edition by měly začínat na 5999 jüanech, tedy na 886 dolarech.

Lei Jun také v rámci cen telefonu uvedl, že bude poněkud dražší díky inovovanému snímači otisků prstů v displeji, snímači Sony u fotoaparátu a několika dalším drahým komponentům. Je tedy možné, že nakonec prodejní ceny Xiaomi Mi 9 budou ještě vyšší, než je uvedeno na snímku z Weibo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.