Veletrh MWC 2019 se rychle blíží, takže všichni ti, kteří tam budou vystavovat, dávají na vědomí na co se můžeme těšit. Zamíří na něj letos i společnost Oppo. A protože se nedávno spekulovalo o tom, že na na veletrhu v Barceloně bude představena nová technologie desetinásobného zoomu, nebylo nic snazšího, než aby tuto skutečnost na Weibo potvrdil vice prezident Oppo, Shen Yiren.

Abychom byli tedy zcela přesní, jedná se o technologii desetinásobného hybridního bezztrátového optického zoomu, která využívá teleobjektiv a super široký a ultra čistý snímač kamery pro dosažení ohniskové vzdálenosti 15,9 až 159 mm. Údajně se tak jedná o jasný průlom v mobilním fotografování a nová technologie je nástupcem pětinásobného bezztrátového zoomu. Technologie by měla být komerčně využívána už v první polovině letošního roku.

Kromě toho by měla být na veletrhu v Barceloně představena také Oppo technologie dvojnásobné optické stabilizace obrazu pro ultra čistý snímač a teleobjektiv. Ta by měla pokrýt celou snímanou scénu od širokoúhlého záběru až po záběr teleobjektivu. A podle předchozích spekulací se také očekává, že by se v Barceloně mohla objevit i nová generace telefonu Oppo Find X právě s výše uvedenými technologiemi a zřejmě i s ToF snímačem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.