Elektrické koloběžky od Xiaomi jsou u nás velmi populární a na ulicích našich měst se jich prohání už slušná porce. A dnes jsme se dočkali představení nové vylepšené verze Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro, který si zachovává veškeré výhody verze původní, ale doplní je lepšími parametry a funkcemi. Do prodeje by se tato verze měla dostat už 18. února s cenou 2799 juanů, tedy v přepočtu asi 413 dolarů. K nám samozřejmě dorazí výrazně později, tedy pokud vůbec.

Nový Scooter Pro nabídne až 6 stavových informací na malém displeji mezi řidítky, včetně rychlosti a dalších. Maximální dojezd koloběžky se zvýšil na 45 kilometrů na jedno nabití a ohledně rychlosti nás možná také čeká změna, i když Xiaomi použili jen velmi vágní formulaci „šestinásobku rychlosti chůze“. Koloběžka je samozřejmě opět skládací, takže ušetříte i místo

Baterie pohánějící Xiaomi Mijia Electric Scooter Pro je 474 Wh 18650 kousek a její stav samozřejmě můžete také kontrolovat pomocí mobilní aplikace. Koloběžka má také speciální systém pro využití a skladování  kinetické energie, pokud pojedete svépomocí. Ve výbavě je i duální systém brzd, E-ABS na předním kole a klasické brzdy na zadním. Nafukovací kolečka jsou pak 8,5-palcová. Celý pekelný stroj váží 14.2 kg a černo-rudý design vypadá opravdu stylově. Tak snad brzy i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.