Do oficiálního představení vlajkového Xiaomi Mi 9 zbývá opravdu už jen pár posledních dní, protože spatří světlo světa už 20. února. A evidentně se na něj těší nejen fanoušci, ale i sám otec zakladatel firmy. Lein Jun totiž dnes poměrně nečekaně pustil do světa podrobné a detailní specifikace trojitého zadního fotoaparátu Mi 9, takže nás v této oblasti nebude čekat žádné velké překvapení. Nu, aspoň už nemusíme jen hádat a hledat zaručené spekulace z neoficiálních zdrojů.

Takže co si na nás Xiaomi Mi 9 chystá ? Primární zadním senzorem bude 48 Mpix 1/2-palcový Sony IMX586 s velmi dobrou světelnosti f/1.75. Doplní ho pak 16 Mpix sekundární s ultra-širokým úhlem záběru nebo světelností f/2.2 a trojici doplní 12 Mpix telefoto senzor s 2x optickým zoomem. Selfie kamerka bude 20 Mpix prozatím bez udání konkrétních specifikací. Lei Jun nám také opět předvedl některé testovací snímky fotoaparátu, které najdete v galerii níže, poslední z nich je pak vyfocen právě pomocí širokoúhlé čočky.

This slideshow requires JavaScript.

Z dalších specifikací telefonu máme prozatím potvrzen pouze procesor Snapdragon 855 a analytici se vesměs shodují na čtečce otisků prstů integrované přímo v displeji a super-rychlém bezdrátovém nabíjení. Mi 9 bude údajně mít čtveřici barevných variant, holografické modrá nebo purpurová záda, klasickou modrou a černo/šedou kombinaci. Tak teď už jen nastavit nějakou rozumnou cenu a 20. února máme na krku další prodejní hit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.