V Xiaomi jsou na svůj telefon Mi 9 věru pořádně pyšní a nemohou se dočkat jeho oficiálního uvedení. Ani Lei Jun neodolal a dal na Weibo snímky telefonu. Nutno dodat, že telefon se po designové stránce skutečně povedl. Také vice prezident Xiaomi, Wang Chuan, nešetří chválou a tvrdí, že Mi 9 je krásný ve všech ohledech a design i fotoaparát telefonu jsou úchvatné.

A protože svou chválu pěl na čínských sociálních sítích, dostalo se mu i všetečných dotazů fanoušků. Ti mu psali, že vzhled je jedna věc, ale vnitřní vybavení je věc druhá. Ptali se například jak na tom bude Xiaomi Mi 9 s kvalitou zvuku a zda bude srovnatelná s konkurencí. Odpověď pana Wang Chuana byla velmi lakonická, řekl jen: „Budete překvapeni.“. K tomu ještě zopakoval, že Mi 9 je krásný a bude lepší i v rámci zvuku než iPhone.

K nadcházejícímu Xiaomi telefonu se vyjádřil i analytik Pan Jiutang. Ten však nemluvil o kráse a úchvatnosti přístroje, ale troufl si odhadnout jeho cenu. Vycházel přitom z parametrů, o kterých se zatím ví a celkové konfigurace. Z těchto údajů odhadl, že cena telefonu by se měla pohybovat kolem 4000 jüanů, což je v přepočtu zhruba 590 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.