Do oficiálního odhalení netrpělivě očekávaného Xiaomi Mi 9 zbývá už jen pár dní a tak se nám utěšeně hromadí potvrzené specifikace, vzhled a další informace o tomto telefonu. Dnes můžeme do kolonky potvrzených přidat konečně i procesor Snapdragon 855, což sice není žádným překvapením, ale neuškodí to mít černé na bílém. Informace pochází z video, kde nám je sdělují sám Lei Jun a spoluzakladatel firmy Wang Chuan, takže opravdu z nejvyšších míst.

Kromě potvrzení Snapdragonu 855 jsme se také dočkali odhalení velmi zajímavých barevných verzí telefonu, konkrétně speciální modré a purpurové varianty s holografickou úpravou zadního panelu upraveného nano-laserem a dvojitým nátěrem. Wang Chuan se také zmínil o Xiaomi Mi 9 Explorer Edition a podle jeho slov bude mít o jeden fotoaparát navíc než standardní verze, což by jen potvrzovalo včerejší únik obrázky Mi 9 EE se čtveřicí zadních fotoaparátů.

Poslední dnešní příjemnou zprávou jsou pak prohlášení šéfa odbytu Xiaomi Zhang Fenga, který zmínil odhodlanost Xiaomi poskytnout hned po vydání dostatečné zásoby telefonu k prodeji, což byl často kámen úrazu u minulých generací. Jedním dechem však také zmiňuje velmi náročný výrobní proces u speciálních holografických barevných verzí, takže u těch se dá pravděpodobně očekávat pro začátek velmi omezená dostupnost. No jsme zvědavi, protože i přes odhodlání Xiaomi si troufám odhadnout,že první várka opět zmizí v řádu minut.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.