Pár dnů před oficiálním uvedením Xiaomi Mi 9 si můžeme telefon prohlédnout v celé jeho kráse, nebo spíš kráse jeho zadního panelu. Oficiální snímky zavěsil na čínské Weibo sám Lei Jun, který je zřejmě z telefonu tak nadšen, že se prostě musel pochlubit ještě před představovačkou.

Design zadního panelu Xiaomi Mi 9 je skutečně dost povedený a Lei Jun vysvětlil, jakým způsobem bylo dosaženo velmi zajímavého barevného přechodu. Při výrobě byla totiž použita speciální nano laserová holografická technologie a následně byl zadní panel potažen dvouvrstvým nano povlakem. Takto tedy vznikl barevný přechod, který navíc bude měnit barvy podle úhlu dopadajícího světla.

Na jednom z renderů je vidět i detail trojitého hlavního fotoaparátu, jehož vertikálně uložený modul mírně vystupuje nad zadní panel. Tvoří jej běžný snímač, ToF snímač a širokoúhlý snímač. Pod kamerou je duální LED blesk. Snímač otisků prstů na zádech Xiaomi Mi 9 není, takže je velmi pravděpodobné, že je integrován do displeje.

Design telefonu má na svědomí Mi Liu, který vytvořil vzhled Mi 6. A pokud se mu stejným způsobem povedl i čelní panel, jehož rendery, bohužel, zveřejněny nebyly, bude Mi 9 velmi pohledný kousek.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.