Ohodnoťte článek

V poslední době etablovaní čínští výrobci telefonů sází na strategii sub-značek a dělí tak výrobu na jednotlivé produktové řady, což jim umožňuje větší koncentraci na jednotlivé modely v jednotlivých řadách. Navíc takto rozdělená produkce může navýšit i zisky výrobců. Podobnou strategii zřejmě chystá i Lenovo s tím, že oživí svou sub-značku Lemeng Mobile.

Tímto krokem se Lenovo přidá k Xiaomi a její sub-značce Redmi, Oppo a jejich Realme, nebo třeba i k Vivo s IQOO. O Huawei a Honoru se asi není ani třeba zmiňovat. Informace o Lemeng Mobile se objevily nedávno na čínském Weibo, kdy zde byl vytvořen nový účet s tímto označením. Po bližším prozkoumání lze dohledat, že účet je sdílen s účtem Lenovo Mobile.

Informace na účtu Lemeng ukazují, že je součástí pekingské skupiny Lenovo. První post na tomto účtu naznačuje, že se zástupci Lemeng Mobile sejdou se zástupci Lenova v jejich pekingské pobočce a budou řešit další postup budování sub-značky.

Pokud bychom zapátrali v historii, Lemeng není značka nová. Existovala už v minulosti jako součást Lenova a telefony, které z této produktové řady byly zaměřeny na hudbu. Vzpomeňme například na telefon Music Lemon z roku 2014, který nabízel na svou dobu poměrně slušné parametry a nízkou cenu. Tato produktová řada však byla zrušena a Lenovo ji patrně hodlá znovu spustit. Ovšem není jasné, zda se vrátí i telefony Lemon, nebo bude Lemeng Mobile produkovat něco zbrusu nového.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.