Vlajková loď Xiaomi, telefon Xiaomi Mi 9 bude představen hned dvakrát. Poprvé na akci v Číně, která je naplánována na 20. února/februára a vzápětí na to by se měl objevit i na MWC v Barceloně, a to 24. února/februára.

Tváří Mi 9 se stal populární zpěvák z ještě populárnějšího čínského boybandu TFBoy, Roy Wang, který je zároveň i ambasadorem UNICEF a časopis Time jej označil jako jednoho z nejvlivnějších teenagerů na světě. Je tedy jasné, že Xiaomi Mi 9 má o popularitu postaráno, tedy aspoň ve své domovině.

Roy Wang se objevil také na upoutávce na čínskou představovačku. V ruce drží Mi 9 se skutečně povedeným zadním krytem v mátové barvě, pevným popruhem a velkým nápisem ROY. Srdce všech fanoušků zaplesala a už se začali těšit, že si pořídí nejen úžasný Xiaomi telefon, ale i designově povedený zadní kryt. Na Weibo se to okamžitě začalo hemžit dotazy, kdy, kde a za kolik bude mátový kryt k mání.

Dotazů bylo tolik, že se odpovědi na ně ujal sám Lei Jun. A jeho odpověď fandy nepotěšila. Jun řekl, že tento kryt do prodeje nepůjde, protože je speciálně vyroben jako dárek pro Roye Wanga. Mátová je totiž Royova oblíbená barva. Ovšem s krytem nebo bez něj se můžeme připravit na to, že Xiaomi Mi 9 bude skutečně povedený kousek s trojitým zadním fotoaparátem, zajímavým designem a zřejmě i snímačem otisků v displeji. Počítá se i se Snapdragonem 855 a je se tedy na co těšit.