Oslavy čínského Nového roku a doba čínských dovolených je konečně za námi a i menší čínské značky se začínají probouzet s novinkami ze zimního spánku. A dnes tu máme další potvrzení, že obliba obludného obřího vykousnutí displeje se snad už definitivně stává slepou vývojovou uličkou, protože i levné modely telefonů se ho zbavují. Jako například dnes oznámený levný Oukitel C15 Pro, který bude mít jen drobné kapkovité vykousnutí.

Oficiálně je nám Oukitel C15 Pro představován jako první globální telefon s procesorem MT6761 (aneb Helio A22) a právě kapkovitým vykosunutím, takže jim asi budeme věřit. Z prvního dostupného obrázku vypadá displej slušně s malými rámečky a potlačenou bradou telefonu. Měl by mít 6,088-palcovou úhlopříčku s HD rozlišením, zvláštním poměrem stran 19,2:9, a 2.5D zakřiveným krycím sklem Asahi glass. A to je spolu se systémem Android 9 Pie z oficiálně oznámených specifikací asi všechno.

Ale pokud Oukitel označí telefon jako „Coming Soon“, tak se ho dočkáme reálně již velmi brzy, protože tento výrobce rozhodně netrpí podobnou zdržovací nemocí jako kolegové z Elephone. A vzhledem k nízkým cenám ostatních kousků z řady C se dá očekávat, že i Oukitel C15 Pro bude poměrně levnou záležitostí. Více se o něm určitě dozvíme už brzy nejen na oficiálních stránkách značky.