Zhruba před měsícem se naplno rozjel vývoj populární nadstavby MIUI, a to pro letošní verzi 11. To jsme se oficiálně dozvěděli z prohlášení Liu Minga, který je vedoucím oddělení plánování produktů Xiaomi. Ming také dodal, že MIUI 11 bude tou nejlepší aktualizací nadstavby za poslední dva roky.

Na to konto se nechal slyšet také Lei Jun, který potvrdil, že MIUI 11 bude mít vysokou úroveň UI designu. Společnost Xiaomi také oslovila své fanoušky a zeptala se, co očekávají od této nové aktualizace. Většina z nich by chtěla funkci režimu pro noční focení, plynulé operace uvnitř OS a nové ikony.

Zatím nejsou známy detaily toho, co vše letošní aktualizace nadstavby nabídne, ale pokud společnost zareaguje na přání svých fandů, mohli bychom se dočkat vylepšeného uživatelského rozhraní a celkově by MIUI 11 měla být lehká a rychlá s novými prvky UI pro lepší uživatelský zážitek. Společnost by také měla nadstavbu upravit a přizpůsobit i pro skládací telefony.

Existuje už i kompletní seznam telefonů, které budou aktualizovány, a to jak pro řadu Mi, tak i pro sérii Redmi. Podle všeho bude upgradována většina nových přístrojů. A o jaké telefony se konkrétně jedná? Z řady Mi to budou tyto telefony: Xiaomi Mi 9, Mi MIX 2, Mi MIX 1, Mi 6X, Mi 6, Mi Note 2, Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max 2, Mi Max, Mi Max 3, Mi Play a Mi 8.

V řadě Redmi aktualizaci dostanou: Redmi Note 7, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/3X, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 6, Redmi Note 6 Pro, Redmi S2, Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi 6, Redmi 6A, Redmi 6 Pro, Redmi 5 a Redmi 5A. Tento seznam zatím není oficiálně potvrzen, takže je možné, že bude upravován v průběhu vývoje MIUI 11.