Ohodnoťte článek

Společnost Google se chystá v letošním roce představit svůj první levný telefon, kterým se chce posunout také do hardwarového segmentu a pevně věří, že tak přitáhne víc uživatelů do svého ekosystému. Dost možná to souvisí i s tím, že chtějí začít se svou vlastní výrobou chytrých nositelností a od toho už je jen krůček k vlastní výrobě telefonů.

Má to ovšem i další podtext. Google chce zřejmě využít toho, že v současnosti poněkud stagnují prodeje iPhonů, a to zejména díky svým vysokým cenám a potenciální kupci tak utíkají k těm výrobcům, kteří nabídnou stejnou kvalitu za poměrně nižší cenu.

Nový telefon Google by se tak měl stát prvním přístrojem společnosti, který bude zaměřen na ty zákazníky, kteří dávají přednost zařízením s nižší nebo nízkou cenou a také by mohl být směřován na rozvojové trhy, kde zatím prodeje smartphonů nestagnují.

Navíc by se tímto krokem mohl zvýšit podíl Google na globálním trhu, který je momentálně poměrně nízký. Dodávky telefonů Pixel představovaly loni zhruba 4,68 milionu kusů, což je zanedbatelných 0,33% celkového trhu. Že to v společnosti Google s rozšířením o vlastní produkci myslí vážně naznačuje i fakt, že hromadně nabírají hardwarové inženýry a chtějí vybudovat výrobní haly v severním Vietnamu, kde by mohli zaměstnat až 20000 tamních pracovníků. Zda se však vše podaří Google zrealizovat ještě v tomto roce nelze odhadovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.