Dnešní den je v novinkách skoro výhradně o Xiaomi a z velmi dobrého důvodu, protože oficiální potvrzení data vydání netrpělivě očekávaného vlajkového Xiaomi Mi 9 je velkou událostí. A z reakce šéfa divize Black Shark Wi Shimina se dá vyčíst i další brzké příjemné překvapení. Shimin totiž na sociální síti Weibo reagoval na popis Mi 9 slovy „pokud bude Mi 9 skvěle vypadat a mít výborný výkon, tak jak jen popsat naši chystanou novinku ?“. Nový Black Shark je tak opravdu na spadnutí.

Ostatně nový Black Shark s kódovým označením „Skywalker“ se už objevil i ve výsledcích benchmarku Geekbench a dosažená čísla jsou opravdu velmi solidní. Je tak v podstatě jasné použití nového výkonného špičkového procesoru Snapdragon 855 spolu s minimálně 8 GB RAM a systémem Android 9 Pie. Jediným hlavním otazníkem pak zůstává název, protože si osobně nemyslím, že „Skywalker“ vydrží až do vydání, i když by se tématicky jednalo o velmi slušné pojmenování. Uvidíme.

Kategorie herních telefonů je v poslední době mezi uživateli velmi oblíbená a podobně jako na poli PC v podstatě žene vývoj hardwaru kupředu, protože hráči prostě nikdy nemají dostatek výkonu. Patří také k nejvíce náročným uživatelům i v jiných ohledech a samotný výkonný hardware je nemůže uspokojit, proto se ostatně herní telefony snaží zaujmout doplňkovými funkcemi a revolučními technologiemi. Takže jsem poměrně zvědav s čím se vydá už brzy do boje nový Black Shark.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.