Bezpečnostní díry nejsou u technologických produktů ničím novým a problémy se nevyhýbají ani velkým značkám. Dnešní zpráva serveru CNET o možném bezpečnostním problému velmi populární elektrické koloběžky Xiaomi M365 je však lehce děsivá, protože prý umožňuje potenciálnímu hackeru ovládání stroje na dálky. A kdo někdy spadl z podobného pekelného stroje, tak vám potvrdí, že neovládané přímé zrychlení nebo zabrždění není opravdu ničím příjemným.

Bezpečnostní problém údajně existuje kvůli mezeře v procesu identifikace hesla ke koloběžce pomocí Bluetooth a je tak možné získat plnou kontrolu nad všemi funkcemi. Takže nejen obejít ochrany proti ukradení, ale právě přímo kontrolovat rychlost, brzdy a další. Informace o možném hacku Xiaomi M365 pochází ze serveru Zimperium a vše bylo samozřejmě oficiálně nahlášeno Xiaomi. Ti se k problému zatím oficiálně nevyjádřili, ale vzhledem k tomu že výroba koloběžky je ve spolupráci se třetí stranou, tak asi záplata nějakou dobu potrvá.

Na druhou stranu se asi majitelé Xiaomi M365 nemusí příliš bát koloběžku používat, protože se přece jen jedná spíše o teoretické ohrožení. A nejde ani o nic nového, podobný problém se vyskytl i u hoverboardu Segway z roku 2017. Takže se dá očekávat brzká záplata, protože bezpečnostní díry existovaly, existují a existovat budou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.