Čínská společnost BOE je i v našich končinách poměrně známá, a to jako výrobce flexibilních OLED displejů pro chytré telefony. Právě s touto společností se totiž spojila Huawei v souvislosti s přípravou jejich „ohebného“ telefonu. Ovšem BOE nejsou jen flexi displeje, ale i LCD TV panely a prvky pro virtuální realitu.

Společnost nedávno vydala výroční zprávu, podle které byl pro ni rok 2018 velmi úspěšný a výsledky prodejů uspokojivé. Především se stala největším dodavatelem AMOLED displejů, čímž ukončila monopol Samsungu v tomto segmentu. BOE uvádí, že od roku 1998 podala 9585 patentových návrhů, ze který bylo realizováno více než 90%. Patentová podání běžela nejen v USA, ale také v Jižní Koreji, Japonsku a v Evropě.

Podle Forbesu patří společnost BOE mezi 100 největších firem zabývajících se digitálními technologiemi a umístila se na 67. místě. V žebříčku Fortune Global Future 50 je BOE na 31. místě. V roce 2018 se dodávky společnosti meziročně zvýšily o 24%, což jí zajistilo světové prvenství. Dodala také největší počet LCD TV panelů, konkrétně 54,3 milionu a překonala tak společnost LGD.

A nesmíme zapomenout ani spolupráci se Stream TV Networks, kdy byla zkombinována technologie Ultra-D a displej s vysokým rozlišením 8K pro sledování 3D obrazu bez nutnosti použití brýlí. Tato kombinace technologií byla poprvé prezentována na CES 2018.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.