Slušivé hybridní chytré hodinky Lenovo Watch X se minulý rok těšily poměrně velmi slušné popularitě, k čemuž určitě přispěla i velmi příznivá cena, která se pohybuje kolem 50 dolarů. Zákazník slyšel na konzervativní vzhled s doplňkovými chytrými funkcemi a za tuto cenu byl ochoten přehlédnout i pár nedostatků. Podle posledních informací se však některé z těchto nedostatků jen tak jednoduše přehlédnout prostě nedají.

Podle zprávy Ereze Yalona, šéfa bezpečnosti firmy Checkmarx, totiž mají Lenovo Watch X fatální bezpečnostní nedostatky a kvůli totální absenci šifrování je tak velmi jednoduché tyto díry zneužít. Podle Yalona je poměrně jednoduché dostat se například i hodně kritickým funkcím jako je změna hesel, vstupu do emailové schránky nebo falšování telefonních hovorů. A jako třešnička na dortu se pak údajně geolokační údaje opět nešifrovaně synchronizují s mateřským serverem v Číně.

To jsou opravdu velmi vážné a skoro až naivní nedostatky v zabezpečení těchto hodinek, které si v dnešní době nemůže žádná výrobce prostě dovolit. Lenovo podle všeho uznalo pochybení a údajně se už horečnatě pracuje na vyřešení těchto problémů do konce týdne. Tak uvidíme, jak se v Číně pochlapí.