Už velmi brzy bychom se měli dočkat oživení legendárního modelu RAZR od Motoroly (tedy nyní samozřejmě Lenova) a Moto RAZR 2019 by měla zlomit mnoho srdcí svým fantastickým ohebným designem. A protože jsme dosud měli možnost vidět jen patentové obrázky, tak se oblíbený designér Waqar Khan rozhodl vytvořit na jejich základech pořádné rendery. A ty opravdu stojí za to.

Vytvořeno bylo i konceptové video předvádějící černou variantu tohoto ohebného skládacího telefonu, takže máme ještě lepší představu, jak vše bude vypadat. Po „zlomení“ telefonu v pase bude k dispozici i menší displej na přední straně, takže nepřijdete o nic zásadního ani v zavřeném stavu. A díky ohebnému designu je jednoduché i řešení fotoaparátu, protože v zavřeném stavu se nachází pod displejem a slouží jako selfie snímač a po otevření pak plní funkci klasického zadního fotoaparátu. Efektní a efektivní zároveň.

V druhé polovině zadní strany je pak pod „netopýřím“ logem Motoroly schován senzor otisku prstů, protože díky velmi tenkému displeji asi není místo ho integrovat přímo do něj. Hlavní displej bude v otevřeném stavu protáhlejší než je v kraji zvykem a bude mít u malé vykousnutí v horní části pro skrytí nutných senzorů a sluchátka. V zavřeném stavu se sice nebude jednat o úplnou „žiletku“, ale revoluční design to podle mého zachrání. A podle koncept videa mu budou slušet i jiné barvy, jako je stříbrná, modrá nebo červená.

Hlavním kamenem úrazu pak bude samozřejmě cena, protože například Wall Street Journal ji odhaduje na zhruba 1500 dolarů, což není zrovna málo. Navíc se s největší pravděpodobností bude jednat pouze pro exkluzivitu pro americký trh a mělo by se údajně vyrobit jen kolem 200.000 kusů. Ale možný prodejní úspěch by mohl dostupnost změnit, restriktivní geo-zaměřená prodejní politika je přece tak nemoderní…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.