Fanoušci Xiaomi, kteří navíc často a rádi fotí telefonem jistě ví, že fotoaparáty u těchto přístrojů byly určitou slabinou. To by se však mělo letos změnit. Aspoň to tvrdí Lei Jun na jedné z čínských sociálních sítí. Změna by měla přijít už s první letošní vlajkovou lodí Xiaomi, která bude mít údajně revoluční selfie kameru.

Jun dále uvedl, že společnost investovala nemalé peníze do vývoje a inovací fotoaparátů a pokrok v tomto segmentu je prý razantní. Celková úroveň Xiaomi telefonů by letos měla být skvělá a změny a různá vylepšení v rámci fotoaparátů začala už loni. Prvním loňským úspěchem bylo DxOMark hodnocení telefonu Xiaomi Mi Mix 3, který se dostal na třetí příčku v žebříčku hodnocení selfie kamery a v rámci natáčení videa přední kamerou se dostal dokonce na místo druhé.

Loni také dostaly telefony Xiaomi Mi 8 a Mi Mix 2S stejný režim nočního focení jako má Mix 3 a byly přidány i další nové funkce. Dále za úspěch Lei Jun považuje i vydání Redmi Note 7, který je tak prvním telefonem s 48 MPix snímačem. A v neposlední řadě je určitým pokrokem i to, že také levnější telefony, jako jsou Redmi Note 7 a Xiaomi Mi 8 Lite byly aktualizovány a mají režim Super Night Scene.

A co nás čeká dál? Rozhodně Xiaomi Mi 9 a i tento telefon by měl mít velmi slušnou foto výbavu a určitě nebude ochuzen o pořádnou porci nových funkcí či vylepšení. Navíc by mohl překvapit i design, který navrhuje designér, Mi Liu. Ten má na svědomí vzhled Xiaomi Mi 6, za který byl oceněn prestižní cenou IF Design Award. Je se tedy na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.