Telefony Huawei P30 a Huawei P30 Pro by měly být podle tiskové zprávy polské pobočky společnosti představeny až koncem března/marca na speciální akci v Paříži. O obou telefonech už toho hodně víme a do představovačky zbývá ještě dost času na informace další.

Jedna taková se objevila na čínském Weibo, takže je nutno brát ji s rezervou, i když nezní až tak nereálně. Podle jednoho čínského tipaře bude mít Huawei P30 Pro i verzi s podporou 5G. Ta se prý bude prodávat výhradně v Evropě. Aspoň tedy ze začátku zahájení prodejů letošní řady P30.

Není to nic nemožného, protože Huawei už má vlastní 5G modem, Balong 5000, který byl představen zhruba před měsícem. Na svých telefonech s 5G pracuje také společnost Xiaomi. Ta už koncem loňského roku ukázala 5G verzi Mi Mix 3. Uvedení podobných telefonů hlásí také Oppo, Vivo, ZTE nebo i OnePlus.

Je však zatím otázkou, kdy bude 5G verze Huawei P30 Pro zprovozněna a pokud bude vydána jen pro Evropu, která z evropských zemí bude tou první, kde se telefon začne prodávat. Jistým kandidátem by mohla být Itálie, protože tam se už 5G v určitých lokalitách loni testovalo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.