Zhruba za dva týdny bychom se měli dočkat oficiálního představení nového LG G8 ThinQ, i když jsme se zatím na rozdíl například od Samsungu Galaxy S10% nedočkali žádných konkrétních faktů a specifikací. Internetem sice kolují některé zaručené spekulace ale drtivá většina z nich nebyla oficiální potvrzena, takže jsme stále v podstatě v tipovací fázi.

Výslovně máme potvrzený jen název této nové vlajkové značky LG, LG G8 ThinQ a použití ToF (Time of Flight) senzoru jako doplňku přední selfie kamery pro pokročilejší odemykání rozpoznáním obličeje a VR či AR funkce. I když se zdaleka nejedná o první zařízení, které je tímto ToF senzorem vybaveno, tak to spolu s moderním výkonným procesorem Snapdragon 855 a nadprůměrnou kapacitou baterie přispěje bohužel k ne zrovna kamarádské ceně.

Dnes se totiž dostal ven údajný nástřel kanadských cen tohoto chystaného telefonu a zrovna láce to tedy nebude. Tedy pokud se tyto informace potvrdí… LG G8 ThinQ by totiž ve 128 GB variantě mělo stát 1199 kanadských dolarů, což je zhruba 900 dolarů amerických. To je na model se kterým se chce LG vrátit do dobré přízně zákazníků poměrně velmi odvážná cena a bude velmi záležet na zbytku specifikací, zda bude i oprávněná. Více bychom se měli dozvědět na oficiálním představení na veletrhu MWC 2019 v Barceloně, kde uvidíme i první 5G LG model.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.