Čínská verze telefonu Nokia X6 byla uvedena v květnu/máji loňského roku a na čínském trhu se prodávala tak dobře, že na velkou poptávku uživatelů nestačila ani čtyři kola prodejů. Zájem o tento telefon byl dokonce tak velký, že se společnost HMD Global rozhodla uvolnit i její globální verzi, která je aktuálně v nabídce e-shopu Gearbest.

Nokia X6 spadá do střední třídy a nad 5,8 palcovým displejem najdeme poměrně velký horní výřez. Obrazovka má rozlišení 2280×1080 pixelů a poměr stran 19:9. Rámečky kolem displeje jsou úzké. Na postu procesoru je Snapdragon 636 s 6 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, které lze dále rozšířit.

Foto výbava čítá zadní duální fotoaparát se snímači 16 MPix a 5 MPix, přední selfie kamera má rozlišení 16 MPix. Jak zadní tak i přední kamery mají podporu AI pro bokeh, rozpoznání obličeje a nebo dynamické filtry. Baterie má kapacitu 3060 mAh s rychlým nabíjením QC 3.0 a operačním systémem je Android 8.1.

Vzhledem k tomu, že Nokia X6 prošla i naší recenzí, můžete se dozvědět jak funguje v praxi. Případně se podívat na další podrobnosti o tomto telefonu na stránky Gearbest, kde je nabízen v bleskovém prodeji za 199,99 dolarů. My vám k tomu přidáme ještě slevový kupón ve tvaru GBMPOK87HY, který cenu srazí na 194,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.